Mısır Çarşısı
Fotoğraf Galerisi

11 Nisan 2013 Tarihinde TTNET E-Ticaret Tanıtım Toplantısını Mısır Çarşısı’nda Gerçekleştirdi...

11 Nisan 2013 Tarihinde TTNET E-Ticaret Tanıtım Toplantısını Mısır Çarşısı’nda Gerçekleştirdi...E-ticarette alışveriş tutarını kredi kartı yerine faturaya yansıtmak için çalışma yaptıklarını belirten TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “ttnetcarsi.com.tr ve okacabukaca.com ile e-ticarete açılan kapı olmak istiyoruz” diye konuştu

TTNET, e-ticaret alanına “ttnetcarsi.com.tr” ve “okacabukaca.com” adlı iki platformu ile adım attı. Tarihi Mısır Çarşısı'nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına katılan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, TTNET 360 adını verdikleri vizyonla internet tabanlı tüm dijital platformlarda var olmak istediklerini söyledi. Kaya, 300 yıllık tarihe sahip Mısır Çarşısı'nı geleneksel ticaretin simgelerinden biri olması dolayısıyla, tanıtım için seçtiklerini belirtti.

ALIŞVERİŞİ FATURAYA YANSITACAK
Kaya, "Fiyat karşılaştırma sitesi 'okacabukaca.com' ve kendi servislerimizin online satışını yapacağımız 'ttnetcarsi.com.tr' ile müşterilerimizin e-ticarete açılan kapısı olacağız" dedi. Kullanıcı yorumları ve ürün videolarının yer aldığı 'okacabukaca.com'da şu anda 50 olan mağaza sayısını yakın zamanda 150’ye çıkaracaklarını anlatan Kaya, “Sitede şu anda 13 kategoride toplam 130 binden fazla ürün var” diye konuştu. Kaya, “Amacımız 3-5 ürün satmak değil. E-ticarette yeni servislerimiz de olacak. Online ticarette, alışveriş tutarının kredi kartı yerine TTNET faturasına yansıtılması için de yoğun olarak çalışıyoruz” dedi.

‘NEW YORK’A BAZ DİKİYOR MUYUM?’
Tanıtıma katılan Türk Telekom Grup CEO’su Hakam Kanafani ise rekabetle ilgili bir soruya şu cevabı verdi: “Türkiye'de faaliyet gösteren kurumlar, vergisini de ödemeli. Dışarıdan gelen de burada olan oyuncu da, aynı kurallara göre oynamalı. Ben şimdi New York’a gidip, 47. cadde’de baz istasyonu diksem olur mu?”